Logo_Mesiac_Fotografie_2023

18.11.2023

MASTER CLASS S LUCIOU L. FIŠEROVOU

Tajomstvo dobrej výstavy

Lektor: Lucia L. Fišerová

Miesto: Stredoeurópsky dom fotografie

Cena: 99 eur

Kontakt: Lucia Matejovičová, +421 905 12 71 85, matejovicova@sedf.sk

Rozmýšľali ste o príprave fotografickej výstavy, či už svojej alebo skupinovej, ale neviete, ako na to? Vstúpili ste ako autor do spolupráce s kurátorom, ale chceli by ste mať jednotlivé kroky viac pod kontrolou? Tvorbe výstav sa už kurátorsky venujete, ale chcete sa dozvedieť o špecifikách fotografickej výstavy? Chodíte radi do galérie a zaujímalo by Vás pozadie príprav expozícií? Chceli by ste sa ponoriť do hĺbky a naučiť sa čítať jazyk výstavy ako divák?

Potom je práve pre Vás určený mimoriadny workshop Lucie L. Fišerovej – teoretičky fotografie s vyše 20 ročnou kurátorskou skúsenosťou.

Workshop bude prebiehať v troch blokoch.

10:00 – 12:00
SELEKCIA SÚBORU, ADJUSTÁCIA A INŠTALÁCIA
V úvodnej časti si ukážeme, ako z nafotografovaných snímok zostaviť funkčný súbor, akú zvoliť adjustáciu a aké su možnosti inštalácie súboru.

13:00 – 15:00
JAZYK VÝSTAVNÉHO PRIESTORU
V druhom bloku si vysvetlíme, ako vplýva konkrétny typ výstavného priestoru na vnímanie diel, prípadne ktoré priestory sú na vystavovanie z princípu nevhodné.

15:30 – 17:30
ORGANIZÁCIA VÝSTAVY – IDEA, ROZPOČET, PROPAGAČNÉ MATERIÁLY, VERNISÁŽ
V poslednej časti si prejdeme krok po kroku celý proces tvorby výstavy s poukazom na prípadné riziká.
Rozprávanie bude doplnené exkluzívnymi obrazovými ukážkami z bohatej kurátorskej praxe a mnohoročnej dokumentácie navštívených výstav.
Na konci každého bloku bude vyhradených 20 minút na Vaše otázky.
Na záver workshopu dostanete zadanie prípravy fotografickej výstavy v piatich krokoch. Ten, kto na základe tejto osnovy pripraví projekt výstavy a pošle ho v priebehu mesiaca, dostane podrobný komentár.


Kurz je plánovaný v čase od 10.00 do 18.00 s obedovou prestávkou okolo 13.00.

 

Mackovič_David_2022_1 (1)